Dit zijn de Oscar-nominaties van 2018 - L'Officiel
People

Dit zijn de Oscar-nominaties van 2018

Jimmy Kimmel zal de 90ste editie van de Oscar-uitreiking hosten op 4 maart. Dat belooft wat!
Reading time 4 minutes

Beste film

Call Me by Your Name
Darkest Hour
Dunkirk
Get Out
Lady Bird
Phantom Thread
The Post
The Shape of Water
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

Beste acteur in de hoofdrol

Timothée Chalamet, Call Me by Your Name
Daniel Day-Lewis, Phantom Thread
Daniel Kuluuya, Get Out
Gary Oldman, Darkest Hour
Denzel Washington, Roman J. Israel, Esq.

Beste actrice in de hoofdrol

Sally Hawkins, The Shape of Water
Frances McDormand, Three Billboards Outside Ebbing, Missouri
Margot Robbie, I, Tonya
Saoirse Ronan, Lady Bird
Meryl Streep, The Post

Beste acteur in een bijrol

Willem Dafoe, The Florida Project
Woody Harrelson, Three Billboards Outside Ebbing, Missouri
Richard Jenkins, The Shape of Water
Christopher Plummer, All the Money in the World
Sam Rockwell, Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

Beste actrice in een bijrol

Mary J. Blige, Mudbound
Allison Janney, I, Tonya
Lesley Manville, Phantom Thread
Laurie Metcalf, Lady Bird
Octavia Spencer, The Shape of Water

Beste regisseur

Dunkirk, Christopher Nolan
Get Out, Jordan Peele
Lady Bird, Greta Gerwig
Phantom Thread, Paul Thomas Anderson
The Shape of Water, Guillermo del Toro

Beste animatiefilm

The Boss Baby
The Breadwinner
Coco
Ferdinand
Loving Vincent

Beste bewerkte scenario

Call Me by Your Name
The Disaster Artist
Logan
Molly’s Game
Mudbound

Beste originele scenario

The Big Sick
Get Out
Lady Bird
The Shape of Water
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

Beste niet-engelstalige film

A Fantastic Woman (Chili)
The Insult (Libanon)
Loveless (Rusland)
On Body and Soul (Hongarije)
The Square (Zweden)

Beste documentaire

Abacus: Small Enough to Jail
Faces Places
Icarus
Last Man in Aleppo
Strong Island

Beste originele track

“Mighty River,” Mudbound
“Mystery of Love,” Call Me By Your Name
“Remember Me,” Coco
“Stand Up for Something,” Marshall
“This Is Me,” The Greatest Showman

Beste original soundtrack

Dunkirk
Phantom Thread
The Shape of Water
Star Wars: The Last Jedi
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

Beste camerawerk

Blade Runner 2049
Darkest Hour
Dunkirk
Mudbound
The Shape of Water

Beste montage

Baby Driver
Dunkirk
I, Tonya
The Shape of Water
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

Beste kostuums

Beauty and the Beast
Darkest Hour
Phantom Thread
The Shape of Water
Victoria & Abdul

Beste make-up en haar

Darkest Hour
Victoria & Abdul
Wonder

Beste production design

Beauty and the Beast
Blade Runner 2049
Darkest Hour
Dunkirk
The Shape of Water

Beste muziek montage

Baby Driver
Blade Runner 2049
Dunkirk
The Shape of Water
Star Wars: The Last Jedi

Beste geluid

Baby Driver
Blade Runner 2049
Dunkirk
The Shape of Water
Star Wars: The Last Jedi

Beste visuele effecten

Blade Runner 2049
Guardians of the Galaxy Vol. 2
Kong: Skull Island
Star Wars: The Last Jedi
War for the Planet of the Apes

Beste korte documentaire

Edith and Eddie
Heaven Is a Traffic Jam on the 405
Heroin
Life Skills
Traffic Stop

Beste korte animatiefilm

Dear Basketball
Garden Party
Lou
Negative Space
Revolting Rhymes

Beste Live Action korte film

DeKalb Elementary
The Eleven O’Clock
My Nephew Emmett
The Silent Child
Watu Wote/All of Us

Lees ook

Aanbevolen voor jou